Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.02.2015 Gazete
ABONE OL

Türk Akımı'nda güzergah Kıyıköy

Türk Akımı'nda güzergah belli oldu!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rus Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile yaptığı Türk Akımı'nın muhtemel rotası üzerindeki helikopter turuna ilişkin açıklamalar yaptı. Rotanın kesinleşmediğini belirten Yıldız, Kırklareli ili sınırları içinde yer alan Kıyıköy kasabasının baktıkları yerlerden biri olduğunu söyledi. Enerji Bakanı Yıldız, şöyle konuştu: "Muhtemel proje nasıl gerçekleşebilir, çevreyle ilgili hassasiyetlerimizi kendilerine bildirdik. Tamamını kesinleşmiş bir proje olarak tanımlamak yanlış olur. Lüleburgaz ve İpsala'ya varıncaya kadar o güzergahta herhangi bir sıkıntı olur mu, buna baktık."

İNDİRİM PAZARLIĞI
Doğalgaz fiyatları ile ilgili olarak da Bakan Yıldız, şunları kaydetti: "Rusya ve Türkiye, birbirine alışık iki ülke. Şu ana kadar maliyetlerimizin yüksek olduğu, 10 dolara alıp 9 dolara sattığımız ortamda satış maliyetlerinin altına inmek istiyoruz. Fiyat müzakereleri, güzergah yapılanması, batı hattının tekrar yenilenmesi ile ilgili konular bir pakettir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.