Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.05.2013 Gazete
ABONE OL

'i başı boş bırakmayız

Turkcell'i başı boş bırakmayız
Başbakan Yardımcısı , 'deki Genel Kurul krizi ile ilgili olarak, "Turkcell Yönetim Kurulu üyelerinin görev süresi bitti. Sonuçta böyle bir şirketin yönetim kurulsuz, başı boş kalmasına göz yummayız. Hele böylesine iletişim sektörünün önemli bir şirketine" dedi. Babacan, Turkcell'in özel bir şirket olduğunu, kamunun hissesi bulunmadığını ancak halka açık olduğu için SPK'nın görevleri bulunduğunu belirtti. Uzun süre yönetim boşluğunun kabul edilemeyeceğini vurgulayan Babacan, "SPK'nın çok daha geniş yetkileri var. Bu yetkileri basamak basamak kullanır" diye konuştu. Ortakların mutabakata varıp Yönetim Kurulu üyelerini atamasını tercih ettiklerini vurgulayan Babacan, ortaklar anlaşana kadar devletin müdahale edeceğini, anlaşma olduğunda çekileceğini söyledi.

'BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ'
Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv ise "Biz işimize odaklanıyoruz. Biz bütün bayilerimiz ve iş ortaklarımızla çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah Yönetim Kurulu problemleri çözülür" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.