Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.05.2013 Gazete
ABONE OL

ve vergi ödeyecek

Google ve twitter vergi ödeyecek
Maliye Bakanı , Türkiye'de online reklam pazarının yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu ve burada dönen paranın yaklaşık yüzde 70'inin vergisiz şekilde yurt dışına çıktığını belirterek, "Çalışma neticelenmek üzere. Türkiye'den kazanan vergisini de Türkiye'ye ödeyecek" dedi. gibi arama motorları ile facebook, gibi sosyal paylaşım sitelerinin online reklam gelirleri gün geçtikçe artıyor. Söz konusu sitelerin sahibi olan şirketler, reklamlar için istedikleri bedelleri çoğunlukla kredi kartı aracılığıyla tahsil ediyor ve para, bankalar aracılığıyla tek tıkla yurt dışına çıkıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.