Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.02.2011 Gazete
ABONE OL

Orta direğin yatı bin lira

'da fiyatı bin liradan başlayan ve 12 ay taksit yapılan teknelere sipariş yağıyor. 4 günde, 2 bin ve 10 bin TL'lik teknelerden 45 tane satıldı

Orta direğin yatı bin lira
Dünyanın karada yapılan en büyük 2'nci tekne ve yat fuarı Avrasya 'a orta direğe hitap eden tekneler damgasını vurdu. Fiyatı bin liradan başlayan teknelere ilgi büyük oldu.

BANKA KREDİSİ VAR
Fuarın 4'üncü gününde satılan ürünlerin yaklaşık 3'te 1'ini bu ürünlerin oluşturduğunu söyleyen tekne ve yat üreticisi Safter'in Pazarlama Direktörü Ayhan Safter, 150'ye yakın satış yaptıklarını belirtti. "Tekne alanlar arasında öğretmenler, sağlık çalışanları dikkat çekiyor" diyen Safter, "Deniz keyfi artık orta direğin ilgisini çekiyor. Bankalar tekne alana, krediler sunuyor. Bin liralık tekneye 12 aylık taksit uyguluyoruz" şeklinde konuştu. 150'den fazla sipariş aldıklarını, bin liralık motorlu sandaldan 30, fiyatı 2 bin ve 10 bin TL olan küçük teknelerden 40-45, fiyatı 12 bin ile 40 bin TL arasında değişen aile tipi yatlardan 20 adet sattıklarını anlatan Safter, fiyatı 50 bin ile 100 bin dolar arasındaki teknelerden de 15-16 tane satış yaptıklarını ifade etti. Dentur Başkanı Yavuz Sipahi de, fiyatı 10 bin TL'den başlayan orta segment ürünlerde satışların 500'e yakın olduğunu kaydetti.

ZENGİNİN YAT I 7 MİL YON LİRA
Yüzde 100 Türk yapımı olan Azuree 33 ve Azuree 40 modellerinden 3 günde 7 adet satıldı. Azuree 33'ün fiyatı 102 bin, Azuree 40'ın ise 157 bin eurodan başlıyor.
En pahalı yatlar arasında bulunan Vanelli 2 milyon euro, Azimut 53 ise 1 milyon 50 bin eurodan
satılıyor.

İSPARK DENİZE AÇILIYOR
İSPARK Genel Müdürü Kadir Gurbetçi, 9 Mart'ta ihaleye çıkılacak Tekne Park projesinin 2011 yaz döneminde hayata geçeceğini açıkladı. İlk planda Avrupa yakasında 2 bölgede bağlama noktası yapılacağını söyleyen Gurbetçi, şunları kaydetti: "Bunun için İstinye ve Tarabya bölgesini belirledik. Yerleri hazır. İhaleden sonra İstanbullu'yu denizle daha yakından ve hesaplı buluşturacağız."


Kerim ÜLKER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.