Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.10.2010 Gazete
ABONE OL

Uzanlar'a kötü haber

Uzanlar'a kötü haber
Motorola ve Nokia'nın Uzan'a açtığı davaları görüşen , Uzan ailesinin Türkiye'den faiziyle birlikte 20 milyar dolar tazminat talep ettiği davasının seyrini değiştirecek önemli bir karar verdi. Mahkeme, 27 Eylül tarihinde yapılan duruşmada, 'ın Libananco'nun tek sahibi olduğu, şirketi yargıdan kaçmak için kurduğu ve şirket üzerindeki hakimiyetini dolandırıcılıkta kullandığı hükmüne vardı. Mahkeme, Libananco'nun varlık transferi ve devrine de tedbir koydu. Söz konusu kararın, Dünya Bankası bünyesindeki 'ndeki (ICSID) davada Türkiye'nin elini güçlendirmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.