YARIN KOCAELİ, BURSA, BİLECİK'TE okullar tatil mi? 6 Şubat 2023 hangi illerde okullar tatil? Valilik açıklamaları burada!

Son dakika... Kar yağışının bir çok ilde etkisini arttırmasıyla gözler valilik açıklamalarına çevrildi. Peki 6 Şubat 2023 hangi illerde okullar tatil? Yarın KOCAELİ, BURSA, BİLECİK'TE okullar tatil mi? İşte detaylar...

Giriş Tarihi 05 Şubat 2023, 09:16 Güncelleme 05 Şubat 2023, 16:29
YARIN KOCAELİ, BURSA, BİLECİK’TE okullar tatil mi? 6 Şubat 2023 hangi illerde okullar tatil? Valilik açıklamaları burada!

KAR TATİLİ HABERLERİ SON DAKİKA! Meteoroloji ve AKOM'dan peş peş peşe uyarılar geliyor. MEB 2023 takvimine göre yarıyıl tatili yarın sona eriyor. Milyonlarca öğrenci 6 Şubat 2023 tarihinde ikinci dönem ilk derslerine girecek. Peki yarın okul var mı? Yarıyıl tatili uzadı mı? 6 Şubat 2023 hangi illerde okullar tatil?

YARIN (6 ŞUBAT 2023) OKUL VAR MI?

Öncelikle şunu belirtelim ki şu an için Kocaeli, Bilecik ve Bursa ile ilgili kar tatili duyurusu yapılmadı. Haberimizin devamında kar tatili olan iller listesine ulaşabilirsiniz.

KAR TATİLİ OLAN İLLER LİSTESİ GÜNCEL!

BİTLİS

Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Yoğun Kar Yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, Bitlis Merkez, Güroymak ve Hizan ilçelerimizde Eğitim Öğretime bir(1) gün ara verilmiştir." denildi.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada; "Değerli Öğretmenlerimiz ve Sevgili Çocuklarımız; İlimiz genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve ilçelerinde eğitim-öğretime 06.02.2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır Çüngüş Kaymakamlığıi şu açıklamayı yaptı; "Kaymakamlığımızca, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, ilçemizde devam eden ve önümüzdeki günlerde de devam edecek olan yoğun kar yağışı nedeniyle, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can ve mal güvenliği düşünülerek; Tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim öğretim faaliyetlerine, 06-07/02/2023 Pazartesi ve Salı günleri, 2 gün süre ile ara verilmiştir."

MUŞ

Muş'ta yarın (6 Şubat Pazartesi) okulların tatil edilecek mi sorusuna yönelik Muş Valiliğinden resmi bir açıklama geldi. Muş Valiliğinden beklenen kar tatili açıklaması geldi. Muş Valiliğinden yapılan açıklada "6 ve 7 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günü il genelinde eğitim öğrete 2 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir." denildi.

GAZİANTEP

Gaziantep'te olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

Gül, "Gaziantep'teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun." ifadesini kullandı.

SİİRT

Siirt'in Şirvan ilçesinde ise eğitime iki gün ara verildi. Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklaması şöyle: "Şirvan ilçemiz ve köylerimizde yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle, ilçe merkezi dışında bulunan tüm köylerimizde eğitime iki gün süre ile (Pazartesi ve Salı) ara verilmiştir. Kamuoyuna ilgi ile duyurulur."

MGM 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU! 5,6,7,8,9 ŞUBAT 2023 HAVA NASIL OLACAK?