E-okul ne zaman kapanacak? E-OKUL KAPANIŞ TARİHİ GÜNÜ 2024! MEB 2. dönem öğretmen not girişi ne zaman bitecek? Devamsızlık...

Yaz tatili yaklaşırken, öğrenciler ve aileleri, e-Okul sisteminin ne zaman kapanacağını ve karnelerini ne zaman alacaklarını büyük bir merakla bekliyorlar. Öğrenciler, dönem boyunca elde ettikleri başarıları görebilmek ve akademik durumlarını değerlendirmek için e-Okul sistemine sık sık giriyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen akademik takvimde, öğretmenlerin not girişlerini tamamlamaları gereken son tarih ve e-Okul sisteminin kapanış tarihi öğrenciler ve veliler için büyük önem taşımakta. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin not giriş süreçlerini belirli bir takvime göre yönetmekte ve bu sürecin sorunsuz tamamlanmasını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapıyor. Peki E-okul ne zaman kapanacak? MEB 2. dönem öğretmen not girişi ne zaman bitecek?

Giriş Tarihi 01 Haziran 2024, 10:22 Güncelleme 01 Haziran 2024, 10:22
E-okul ne zaman kapanacak? E-OKUL KAPANIŞ TARİHİ GÜNÜ 2024! MEB 2. dönem öğretmen not girişi ne zaman bitecek? Devamsızlık...

İÇİNDEKİLER

Öğrenciler ve veliler, yaz tatiline yaklaşırken e-Okul giriş ekranını sık sık ziyaret ediyorlar. Okulların kapanmasına az bir süre kala, e-Okul giriş ekranının kapanışı için geri sayım başladı. Sınav ve sözlü notlarının girişinin yapıldığı bu ekran, öğrencilere karne notlarını görüntüleme imkanı sağlıyor. Ancak, bu ekranın ne zaman kapanacağı ve not girişinin hangi tarihte sona ereceği merak konusu oldu.

e-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

e-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek. Not girişinin tamamlanması e-Okul'un kapanması olarak tanımlanıyordu ancak yeni uygulamada e-Okul karne gününe kadar açık kalmaktadır. Fakat not girişlerinin karne gününden birkaç gün önce kapanması bekleniyor.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2024 yılında okullar 14 Haziran Cuma günü kapanacak.

E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul VBS sistemine "eokul.meb.gov.tr" adresinden giriş yapılıyor.

Açılan ekranda "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığına tıklayarak e-Devlet'e giriş yapılmalı. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile e-Okul sistemine giriş yapılıyor.

E-OKUL GİRİŞ (VBS) İÇİN TIKLAYINIZ!