Deprem bölgesinde bugün okullar tatil mi? 20 Kasım Pazartesi Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Elazığ'da okullar tatil mi?

''Deprem bölgesinde bugün okullar tatil mi? 20 Kasım Pazartesi Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Elazığ'da okullar tatil mi?'' soruları Meteoroloji ve AFAD'ın açıklamaları sonrası sıkça araştırılmaya başlandı. Ülke genelinde kar ve yağmur etkili olmaya başladı. Bazı illerde yaşanan olumsuz hava koşulları, okulların tatil olup olmayacağı sorusunu gündeme taşıdı. Peki bugün okullar tatil mi, hangi illerde? İşte son dakika valilik açıklamaları...

Giriş Tarihi 20 Kasım 2023, 06:31 Güncelleme 20 Kasım 2023, 07:01
Deprem bölgesinde bugün okullar tatil mi? 20 Kasım Pazartesi Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Elazığ’da okullar tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-2024 eğitim öğretim dönemine ilişkin takvimi belirledi. Buna göre 1. dönem ilk ara tatil 13 -17 Kasım 2023 tarihleri arasında uygulandı. Takvime göre 20 Kasım Pazartesi günü ara tatil sonrası ilk ders zili çalacak. Ancak birçok il için Meteoroloji ve AFAD'dan kar ve fırtına uyarısı yapıld. Bu noktada deprem bölgesindeki illerin durumu merak konusu oldu. Peki Deprem bölgesinde bugün okullar tatil mi? 20 Kasım Pazartesi Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Elazığ'da okullar tatil mi?

20 KASIM 2023 PAZARTESİ TATİL OLAN İL VE İLÇELER LİSTESİ

ZONGULDAK

Zonguldak'ta olumsuz hava şartları sebebiyle okullar tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım'da bir gün idari izinli sayılacak. Zonguldak Valiliğinden yapılan duyuru ise şöyle;

''ÖNEMLİ DUYURU ❗
📌Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.
📌Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelde 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

DİYARBAKIR'DA OKULLAR TATİL

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde okullar 1 gün tatil edildi.

BOLU'DA OKULLAR TATİL

Bolu'da 20 Kasım Pazartesi eğitime 1 gün ara verildi.

KARABÜK'TE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Karabük'ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

DÜZCE AKÇAKOCA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Düzce'nin Akçakoca ve Yığılca ilçesinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde etkili olan yağış ve fırtına nedeniyle okullar 20 Kasım Pazartesi günü tatil edildi. Akçakoca Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, "Akçakoca ilçemiz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

ŞİLE'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul Valiliği Şile'de ilk-orta dereceli okullara bir gün ara verildiğini duyurdu. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, ''İstanbul'da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi'ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır.'' denildi.

SAKARYA'DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Sakarya'nın Hendek ilçesinde ise olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığınca 1 gün ara verildiği kaydedildi.

AMASRA

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; "İlçemiz genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

METEOROLOJİ DEPREM BÖLGESİ HAVA TAHMİNİ

20 - 24 Kasım 2023

Günün Manşetleri TÜM MANŞETLER