Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Eğitim
  • 10.04.2021 19:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.04.2021 19:28
ABONE OL

sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak? ?

2021 sınavı kaç dakika sürecek? saat kaçta başlayacak? Binlerce adayın giriş yapacağı KPSS DHBT sınavı için geri sayım sürüyor. Sınavda başarılı olmak için hazırlıklarını tamamlayan adaylar 11 Nisan Pazar günü düzenlenecek sınava giriş yapacak. Peki 2021 KPSS DHBT saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek?

KPSS DHBT sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak? 2021 KPSS DHBT sınavı kaç dakika sürecek?

2021 KPSS DHBT sınavı kaç dakika sürecek? KPSS DHBT sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak? KPSS DHBT sınavı için heyecan dorukta. Binlerce adayın memur olarak görev yapmak için giriş yapacağı 2021 KPSS DHBT sınav tarihi ve süresine ilişkin detaylar haberimizde!

2021 KPSS DHBT SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen KPSS DHBT ise 11 Nisan pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav saat 10.15'te başlayacak, adaylar 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adayların, sınavda soruları yanıtlamaları için 60 dakika süre tanınacak.

Covid-19 salgınına karşı sınav öncesi alınan tedbirler kapsamında, sınav binalarının detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.Ayrıca, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla birlikte eldiven dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maske ve/veya siperlikleri ile de sınava gelebilecek.Covid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Sınav görevlileri ve adayların Covid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara girecek adaylar ile bu kişilerin yanında bulunan bir refakatçi ve sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Bu kapsamda adaylar, sınava giriş belgesini, sınav görevlileri ise ilgili sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabilecek.

Adayların ve refakatçilerinin sosyal mesafe kuralına uymaları, maske takmaları, adaylara refakat edenlerin binaların önlerinde beklememeleri gerekiyor.