Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 05.06.2020 13:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.06.2020 13:27
ABONE OL

? ?

Gündemde en çok araştırılan sorular arasında ? Yer alıyor. Corona virüs salgınından dolayı Mart ayından bu yana okullar tatil edilerek uzaktan eğitim başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların açılacağı tarihi duyurdu. Milyonlarca öğrencinin ve velisinin merak ettiği ? Sorusunun yanıtı belli oldu. Peki ne zaman başlayacak, ne kadar sürecek?

Okullar ne zaman açılıyor? 2020-2021 eğitim yılı hangi ayda başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitimin ne zaman biteceğini açıkladı. Okulların açılacağı tarihi de belirledi. Corona virüsle mücadele kapsamında tatil edilen okullar 2020-2021 eğitim yılına ne zaman başlayacak? Telafi eğitimleri ile ilgili bilgiler de şekillendi, haberimizden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA sistemiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim - öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını duyurdu.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek' denildi.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da açıklamasında "Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." dedi.