Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 02.04.2020 14:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.04.2020 19:59
ABONE OL

tekrar izle! 2 Nisan EBA tekrar yayınları!

2 Nisan Perşembe EBA tekrar izle! EBA ders tekrarları izle! TRT yayınları öğrenciler tarafından hafta içi gün takip ediliyor. Öğle saatlerine kadar yeni dersler yayınlanırken, öğleden sonra derslerin tekrarları ekrana geliyor. Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyen EBA tekrar izleme ekranını sorguluyor. Haberimizden ilkokul, ortaokul ve lise EBA TV’leri tekrar izleyebilir ve dersleri takip edebilirsiniz.

EBA TV tekrar izle! 2 Nisan EBA tekrar yayınları!

EBA tekrar izle! 2 Nisan EBA ders tekrarları izleme ekranı! TRT EBA TV yayınları devam ediyor. Hafta içi her gün yayın yapılan EBA TV üzerinden ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ders alabiliyor. Böylelikle öğrenciler derslerden geri kalma endişesi taşımıyor. Sayfamızda bulunan EBA TV kanalları üzerinden ders tekrarlarını izleyebilir ve videolarla kaçırdığınız dersleri görebilirsiniz. İşte, EBA TV tekrar izleme sayfası…

EBA TV İLKOKUL CANLI İZLE!

EBA TV İlkokul CANLI YAYIN

EBA TV ORTAOKUL CANLI İZLE!

EBA TV Ortaokul CANLI YAYIN

EBA TV LİSE HANGİ SINIF DERSLERİ SAAT KAÇTA İZLEYECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sisteminin sıkıntısız sürdürülebilmesi için öğrencilerin dersleri TV kanallarından izlemesi uyarısında bulundu.

MEB'den verilen bilgide, EBA internet portalına erişim sıkıntısıyla ilgili zaman zaman gelen şikayetlerin, sisteme eş zamanlı olarak yüklenilmesinden kaynaklandığı bildirildi. Uzaktan eğitimde buluşma noktasının TRT EBA TV ekranları olduğunu belirten MEB, bu süreçte internet portalının sadece ders tekrarı ve anlaşılmayan konularla ilgili desteğe ihtiyaç duyulduğunda ziyaret edilmesi gerektiğini vurguladı.

EBA'nın mevcut sistem altyapısının 18 milyon öğrencinin eş zamanlı kullanımı için geliştirmeye devam edildiğini belirten MEB, eba.gov.tr kullanım saatleriyle ilgili öğrenciler için saatlik bir program hazırlandığını da bildirdi.

EBA TV İLKOKUL DERS PROGRAMI

EBA TV ORTAOKUL DERS PROGRAMI!

EBA TV LİSE DERS PROGRAMI!

EBA TV DERS İÇERİKLERİ

TRT-EBA TV'de ilk aşamada temel derslerle yayınlar başladı. İlkokullar için Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce'ye ilave olarak, "Yetiştirme Programı" kapsamında Türkçe ve matematik dersleri veriliyor. Dersler, 20'şer dakika olarak yayımlanıyor ve aralarda 10'ar dakikalık etkinlik kuşağı yer alıyor .

Ortaokul kademesinde Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için Arapça dersleri yer alıyor. Lisede ise tarih, coğrafya, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ve ayrıca imam hatip lisesi öğrenciler için de diğer temel dersler veriliyor.