Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.11.2019 09:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.11.2019 09:15
ABONE OL

: Okullarda ara tatil dönemi başlıyor! 2019 , kaç gün yapılacak?

Okullarda ara tatil dönemi başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2019-2020 eğitim öğretim takvimi ile ara tatillerin takvimi belli oldu. İlk ara tatil için geri sayım başlarken, öğrenciler ve velileri tatilin kaç gün olacağını araştırmaya başladı. Peki, okullarda ara tatil dönemi ne zaman başlıyor? , kaç gün yapılacak? İşte ...

Ara tatiller ne zaman yapılacak? 2019-2020 eğitim öğretim dönemi itibarıyla ara tatil dönemi başlıyor. İlk ara tatilin heyecanını yaşayan öğrenciler ve velileri tatil planları yapmaya başladılar. Yayımlanan takvime göre, ilk ara tatil kasım ayında yapılacak. Peki, kasım tatili ayın kaçında başlıyor? Okullarda ara tatil ne zaman, kaç gün yapılacak? İşte 2019-2020 MEB takvimi...

ARA TATİLLER NE ZAMAN, KAÇ GÜN YAPILACAK?

18-22 Kasım 2019 tarihinde ilk ara tatil yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM TAKVİMİ

9 Eylül'de başlayan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi 19 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Birinci dönem 25 Kasım'dan 17 Ocak'a kadar devam edecek.

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)

İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

ARA TATİLDE KİTAP OKUYUN TAVSİYESİ

Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, bu yıl ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı'nca Türkiye geneli uygulanacak olan 18-22 Kasım ara tatilinde Manisa il genelinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini açıkladı. Öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunan Dikici, isteyen öğrencilerinde yapılacak olan sosyal faaliyetlere katılabileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nca, 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi içinde bu yıl ilk defa uygulanacak ilk ara tatil 18 Kasım Pazartesi Günü başlayacak, 22 Kasım Cuma Günü sona erecek. Manisa'da 250 bin öğrenci, 9 günlük tatil yapacak. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, il genelinde öğretmenlerin öğrencilere kesinlikle ödev vermeyeceğini açıkladı. Öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Dikici, "Bu yıl ilk defa 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk defa uygulanacak olan bir ara tatilimiz var. 18-22 Kasım tarihleri arasında Manisa İl genelinde 250 bin öğrencimiz ara tatile girecek. Ara tatilde Milli Eğitim Bakanlığımız ile birlikte ortak çalışmalarımız olacak. Onaylarıyla ara tatilde yapacağımız faaliyetlerimiz oluşacak. Bu faaliyetler ile çalışmalarımız devam ediyor. Faaliyetler bakanlığımız tarafından da sitemizde yayınlanacağı beyan edildi. Hem sitemizde hem broşürler vasıtası ile etkinlikler duyurulacak. Bu bir tatil. 250 bin öğrencimizin tatil yapacağı bir hafta olacak. Bu hafta her tatil döneminde her eğitim ve öğretim bittikten sonra bizim verdiğimiz tavsiyeler ve bakanlığımızın önerileri belli. Biz yine bu tatilde de öğrencilerimizin kitap okumalarını bırakmamaları, kısa bir tatilde olsa kitap okumayı bırakmayarak, spor yapmayı bırakmayarak verimli geçirmelerini istiyoruz" diye konuştu.

      Ara tatilde Manisa'da, isteyen öğrencilerin katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini dile getiren Dikici, yapılacak olan etkinliklerden öğrencileri haberdar edeceklerini kaydetti. Dikici, şöyle devam etti: "Tabii ara tatilde neler olacak noktasında, yaptığımız çalışmalarda daha çok katılmak isteyen öğrencilerimizin tiyatrolara, öğrencilerimizin etkinlik ve spor yapabileceği gençlik kampı gibi çalışmalara katılabilecek. Bunun yanında okullarımızda da benzer şekilde etkinliklerimiz olacak. Her tatil döneminde bakanlığımız bunu ifade ediyor. Çocuklarımıza ödev zorunluluğumuz yok. Öğretmenlerimizin de ödev verme gibi tavsiyeleri yok. Aynı şekilde bu dönemde de bu vurgulanacak. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize ödev vermiyorlar. Tatil yapmak üzerine ara tatil olduğu için bu süreci tatil şeklinde değerlendirmelerini ama her dönem ifade ettiğimiz bu gibi bu tatilde de kitap okumayı bırakmadan eğlenmelerini tavsiye ediyoruz."