Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.10.2019 19:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.10.2019 19:28
ABONE OL

açıklandı mı? işlemi hangi tarihte bitiyor?

Açıköğretim Fakültesi'nde () eğitimlerini sürdüren öğrenciler için güz dönemi kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Bu kapsamda merakla araştırılan sorular arasında işlemi hangi tarihte bitiyor sorusu yer alıyor. Aynı zamanda kayıt işlemlerini tamamlayanlar ise hakkında araştırmalarını sürdürüyor.

AÖF güz dönemi sınav takvimi açıklandı mı?

Anadolu Üniversitesi'ne bağlı Açıköğretim Fakültesi'nde eğitimlerine devam eden öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlaması için son günler yaklaştı. Henüz kayıt işlemlerini tamamlamamış öğrenciler AÖF kayıt yenileme işlemi hangi tarihte bitiyor sorusuna yanıt arıyor. Aynı zamanda AÖF güz dönemi sınav takvimi de öğrenciler tarafından merak ediliyor.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ HANGİ TARİHTE BİTİYOR?

AÖF yeni dönem kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim Cuma günü sona erecek.

AÖF sınav takvimi için bir sonraki sayfaya geçiniz...

AÖF GÜZ DÖNEMİ SINAV TAKVİMİ

Kayıt yenileme işlemi sonrası, Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019 tarihinde, Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 18 - 19 Ocak 2020 tarihleri arasında uygulanacak.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30'a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

18 Ekim 2019 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.