Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.10.2019 19:28
  • Son Güncelleme: 11.10.2019 19:28

Başvurular için geri sayım! burs ve kredi başvuruları ne zaman başlar? ?

Üniversitelerin açılmasıyla birlikte gözler 'dan burs ve kredi için yapılacak açıklamaya çevrildi. Burs ve kredi başvurusu yapacak olan yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak sorusuyla ilgili araştırma yapıyor. Aynı zamanda KYK burs ve kredi başvurularının nasıl yapıldığı da merak konusu oldu. İşte başvuru sürecine dair bilgiler...

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları şu sıralar yüz binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. KYK tarafından verilen burs ve kredi ücretleri öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkılarda bulunuyor. Şimdi öğrenciler KYK burs ve kredi başvurularının başlayacağı tarihe odaklandı. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte başvuru nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK tarafından kredi ve burs başvuruları için henüz bir tarih açıklanmadı. Ancak başvuruların yakın bir süreçte başlaması bekleniyor.

KYK, yurt sonuçlarının ardından yaptığı duyuruda konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.