Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 08.10.2019 10:50
  • Son Güncelleme: 08.10.2019 10:50

günü: ALES başvuru ücreti nereye yatırılacak? 2019 ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?

ALES/3 başvurularının tamamlanmasının ardından başvuru yapamayanlar için geç başvuru alınacak. 2019 yılı üçüncü ALES sınavı için geç başvurular bugün tamamlanacak. Peki, nasıl yapılır? nereye yatırılacak? 2019 yapılacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

ALES geç başvuru ücreti nereye yatırılacak?

ALES geç başvuru işlemleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019 yılının son ALES sınavı için geç başvurular alınıyor. ALES'e başvuru yapamayan adayların bugün içesinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki, ALES geç başvuru nasıl yapılır? 2019 ALES geç başvuru ücreti ne kadar? ALES/3 sınavı ne zaman? İşte cevaplar...

ALES/3 GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

17-25 Eylül tarihlerinde başvuru yapamayan adaylar için 8 Ekim'de yani bugün geç başvuru alınacak. Adaylar ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.

ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NEREYE YATIRILACAK?

ALES geç başvuru ücreti 180,00 TL'dir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.