Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 07.10.2019 10:05
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.10.2019 10:05
ABONE OL

nasıl yapılır? 2019 AÖF ders ekle sil ne zaman? hangi bankaya yatırılacak?

işlemleri 7 Ekim itibarıyla başladı. AÖF kayıt yenileme için heyecanlı bekleyiş içinde olan öğrenciler kayıt ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Başvuru tarihleri arasında harç ücreti ödemeyen öğrencilerin kayıtları gerçekleşmeyecek. Peki, 2019 AÖF ders ekle sil ne zaman? hangi bankaya yatırılacak?

AÖF kayıt ücreti hangi bankaya yatırılacak?

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler yeni dönem sınavlarına katılabilmek için kayıt yenileme yapacaklar. Heyecanla beklenen kayıt işlemleri bugün başladı. Kayıtların nasıl yapılacağı konusunda araştırmalar sürüyor. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2019 AÖF ders ekle sil ne zaman? AÖF kayıt ücreti hangi bankaya yatırılacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

AÖF kayıt yenileme işlemleri 7-18 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşecektir.

AÖF KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Kayıt yenileme işlemleri için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecekler.

Güz döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Ders seçimi (ekle-sil) işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacakt. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

AÖF KAYIT ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30'a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

18 Ekim 2019 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.