Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.09.2019 11:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.09.2019 11:22
ABONE OL

takvimi açıklandı! 2019 ne zaman, nasıl yapılacak?

için geri sayım başladı. Milyonlarca açıköğretim öğrencisi kayıt yenileme takvimini bekliyor. Anadolu Üniversitesi'nin yayınladığı akademik takvim ile birlikte kayıtların ne zaman başlayacağına dair sorular yanıt buldu. Peki, nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme takvimi açıklandı!

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitimine devam eden milyonlarca öğrenci, yeni dönem sınavlarına katılabilmek için kayıt yenileme yapacaklar. Kayıt işlemlerinin ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Konu ile ilgili resmi açıklama Anadolu Üniversitesi'nden geldi. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılacak? İşte cevaplar...

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

2019-2020 AÖF güz dönemi kayıt takvimi şu şekilde:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri kayıt yenileme işlemleri 07-18 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2019-2020 akademik takvim için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

Güz dönemi yeni kayıt takvimi:

İkinci üniversite: 02 Eylül - 18 Ekim 2019

ÖSYS yeni kayıt: 02 Eylül - 13 Eylül 2019
ANADOLUYÖS: 02 Eylül - 13 Eylül 2019

Ek Yerleştirme: 16 Eylül 2019

Dikey Geçiş: 16 Eylül 2019

Sağlık Lisans Tamamlama: 20 Eylül 2019

Bahar dönemi:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 17-28 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak.

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Dersleri kitle iletişim araçları (internet, radyo, televizyon) ile ve çeşitli şehirlerdeki akademik danışmanlık merkezleri tarafından verilen, sınavları yılda 2 kez (vize, final) yapılan, Anadolu Üniversitesi'nin başlattığı bir uzaktan eğitim projesidir. AÖF diplomalarının örgün eğitimle alınan diğer üniversite diplomalarından hiçbir hak eksiği yoktur. AÖF ders kitapları çok düzenli ve kolay anlaşılabilir bir dille yazılmıştır. AÖF e-öğrenme portali yoluyla yayımlanan mp3 dinlemeleri, video dersleri, etkileşimli sunumlar, deneme sınavları vb. sayesinde bilginin öğrencilere yayılımı oldukça kolaylaşmış, zaman ve zeminden bağımsız bir hale gelmiş ve üniversite eğitimi çok modern ve etkileyici yeni bir boyuta taşınmıştır.