Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.09.2019 07:09
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 11:50

ÖSYM son dakika! açıklandı mı? YKS ek yerleştirme kayıtları ne zaman yapılacak?

ile ilgili araştırmalar sürüyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS ek tercih bildirimlerinin sonuçları heyecanla bekleniyor. ÖSYM geçtiğimiz günlerde yaptığı son dakika açıklama ile YKS ek kayıt takvimini duyurdu. Bu gelişmelerin ardından ek tercih bildiriminde bulunan öğrenciler sonuçlara kilitlendi. Peki, ? ne zaman açıklanacak? ?

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı?

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte bu sene üniversiteye yerleşmek için sınava katılan adaylardan tercih sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşemeyenler ek tercih yaptılar. Ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken, kayıtlar ile ilgili ÖSYM'den açıklama geldi. Peki, YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek kayıtlar ne zaman? İşte o konu hakkında detayları...

YKS EK KAYITLAR NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarını bekleyen öğrenciler ek kayıtların ne zaman olacağını araştırıyordu. ÖSYM'den yapılan açıklama ile merak edilen sorular yanıt buldu. Buna göre, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS ek kayıtların 23-27 Eylül tarihlerinde yapılacak olmasından dolayı sonuçların, bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında takvim.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.