Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.09.2019 13:49
  • Son Güncelleme: 16.09.2019 13:49

ÖSYM resmen açıkladı! 2019 YKS ek yerleştirme sonuçları için kritik hafta! ne zaman açıklanacak?

YKS ek yerleştirme heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin hangi tarihte kayıt yapacakları resmen açıklandı. Buna göre, nın ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, ? YKS ek yerleştirme nasıl yapılacak?

Ek yerleştirme sonuçları için kritik hafta!

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS yerleştirme sonuçlarına göre, herhangi bir programa yerleşemeyen öğrenciler için 5-11 Eylül tarihleri arasında ek tercihler alındı. Ek tercih dönemi yaparak sonuçları bekleyen adaylar ÖSYM'den gelecek müjdeli habere kilitlendi. Öte yandan, ÖSYM tarafından YKS ek kayıtların takvimi duyuruldu. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek yerleştirme nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar...

YKS EK KAYITLAR NE ZAMAN?

ÖSYM'nin takvimine göre, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS ek kayıtların 23-27 Eylül tarihlerinde yapılacak olmasından dolayı sonuçların, bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında takvim.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.