Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.09.2019 10:35
  • Son Güncelleme: 17.09.2019 06:43

KYK'dan burs müjdesi! 2019 KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? O detay dikkat çekiyor!

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz günlerde yurt yerleştirmeleri ile ilgili duyuru yayınlayan KYK, açıklamada burs başvurularına da değindi. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte başvuru takvimi araştırılmaya başlandı. Peki, KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK'dan burs açıklaması! Başvurular...

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından her eğitim öğretim döneminde yükseköğretim öğrencilerine verilen burs ve öğrenim kredisi başvuruları heyecanla bekleniyor. 2019-2020 eğitim döneminin başlaması ile birlikte öğrenciler konu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, 2019 KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kredi ve burs başvurularının 2019 Ekim ayında başlayacağını duyuran KYK, yurt sonuçlarının ardından yaptığı duyuruda konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

Başvuruların 2019 Ekim ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.