Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 15.09.2019 18:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.09.2019 20:39
ABONE OL

burs başvuruları başladı! VGM burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

burs başvurusu ne zaman başlayacak? Eğitimlerini sürdüren öğrenciler burs başvuruları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda arama motorlarında VGM burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır sorusu merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor. Peki, ne zaman bitiyor? İşte merak edilen detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu başladı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları şu sıralar öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Milyonlarca öğrenci tarafından yakından takip edilen Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı. Peki, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte başvurular hakkında merak edilen detaylar...

BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine "Ortaöğrenim Bursu", üniversite öğrencilerine verilen "Yükseköğrenim Bursu" vermektedir. Ortaöğrenim bursu başvuruları 9 Eylül ve 9 Ekim tarihleri aralığında alınıyor. Yükseköğrenim bursu başvuruları 15 Eylül'de başladı ve 30 Ekim tarihine kadar devam edecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

2019 - 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacaktır.

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

VGM BURSU NE KADAR?

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir.