Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.09.2019 12:17
  • Son Güncelleme: 12.09.2019 12:17

ÖSYM 2019: ? YKS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Üniversiteye yerleştirme yapabilmek için gerçekleştirilen YKS'de ikinci tercih dönemi sona erdi. İlk yerleştirme sonuçlarına göre, herhangi bir üniversiteye yerleşemeyenler ek tercih bildiriminde bulundu. Şimdi ise sıra sonuçlarda. Peki, ? YKS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte üniversite adayları sonuçlara kilitlendi. 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında alınan ek tercihlerin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Gözler ÖSYM'den gelecek müjdeli habere çevrildi. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Sonuçların, tercih işlemlerinin bitmesinin ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ YATIRMA İŞLEMİ BUGÜN SON

2019 YKS ek yerleştirme ücreti 20,00 TL olarak belirlendi. Öğrenciler ek yerleştirme ücretlerini 12 Eylül 2019 tarihine kadar yatırabilecekler.

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.