Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.09.2019 12:04
  • Son Güncelleme: 09.09.2019 12:04

Son dakika: 2. yedek yurt sonuçları açıklandı! 2019 ?

2. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirilen yurt yerleştirmeleri devam ediyor. İlk sonuçlara göre herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrenciler 2. sonuçları bekliyordu. Sonuçlar KYK'nın resmi internet adresinden görüntülenebilecek. Peki, nasıl öğrenilir? 2019 ?

KYK 3. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK 2. yedek yurt sonuçları için bekleyiş sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ilk yedek yerleştirmelerin sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler belirlenmişti. Yerleşemeyenler için 2. yedek yerleştirme yapıldı. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler sonuçlarına KYK'nın resmi internet adresinden ulaşabilecekler. Herhangi bir yurda yerleşemeyenler ise 3. yedek sonuçlarını bekleyecekler. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları nasıl öğrenilir? 2019 KYK 3. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili tüm bilgiler...

KYK 2. YEDEK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KYK 3. YEDEK YURT YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

Yurt yedek yerleştirme işlemlerinin ilk üç yerleştirme takvimi açıklanmıştı. Belirlenen takvime göre yedek yurt yerleştirmelerinin ilki 5 Eylül'de, ikincisi 9 Eylül'de açıklandı. Üçüncü yedek yerleştirme ise 12 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Yedek yerleştirme işlemleri bu tarihlerden sonra da her pazartesi ve perşembe günleri yapılmaya devam edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.