Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 24.08.2019 11:52
  • Son Güncelleme: 24.08.2019 12:07

? 2019 ?

LGS yerleştirmelerinin tamamlanmasının ardından boş kalan kontenjanlar için nakil komisyonlarınca başvurular alındı. LGS komisyonlarına başvuru yapan öğrenciler sonuçları heyecanla bekliyorlar. Peki, ? 2019 ? İşte konu ile ilgili detaylar...

LGS komisyon sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS komisyon sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu, günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS kapsamında boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları 19-23 Ağustos'ta alındı. Peki, LGS komisyon sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 lise okullar ne zaman açılacak? İşte ayrıntılar...

LGS KOMİSYON SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS'de boş kalan kontenjanlara, herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları tamamlandı. Başvuru yapan öğrenciler ile velileri heyecanla sonuçları bekliyorlar. Ancak sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda resmi açıklama yapılmadı. Sonuçların önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Liselerde normal eğitim öğretim döneminin başlangıç gününde başlayacak Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvimde yer alan bilgiye göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak.

İşte 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile ilgili tüm detayları...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.