Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 23.08.2019 12:01
  • Son Güncelleme: 23.08.2019 12:01

? 2019 üniversite ek kontenjanlar açıklandı mı? ?

YKS'de ek tercih dönemi heyecanla bekleniyor. Üniversite hayali ile uzun süre sınava hazırlanan adaylar aldıkları sonuç neticesinde tercihlerini yaptılar ve kayıt işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Kayıt hakkı kazanamayanlar ise ek tercih dönemini bekliyor. Peki, ? ? 2019 üniversite ek kontenjanlar açıklandı mı?

YKS ek tercihler ne zaman?

YKS ek tercihler ne zaman? ÖSYM tarafından üniversite kayıt işlemleri bugün sona eriyor. YKS tercih sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanamayan öğrenciler heyecanla ek tercih döneminin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Yeni eğitim öğretim dönemine kısa süre kalırken konu ile ilgili detayları yazımızda derledik. Peki, YKS ek tercihler ne zaman? 2019 üniversite ek kontenjanlar açıklandı mı? YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte cevaplar...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN?

2019 YKS ek tercih kılavuzu henüz yayınlanmadığı için ek tercihlerin ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, bir önceki sene YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme ise 14-20 Eylül'de alınmıştı. Buna göre, 2019 YKS ek yerleştirme için tercih kılavuzunun önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ek yerleştirme kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz tercih takvimi de belli olacak.

YKS EK KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR AÇIKLANDI MI?

YKS tercih kılavuzu henüz yayınlanmadığı için üniversitelerin boş kontenjanları ve taban puanları da henüz açıklanmadı. Kılavuz yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.