Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 23:17
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 23:26

Başkanı'ndan, 2019 sonuç tarihi için açıklama! KPSS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 KPSS sonuç sorgulama sayfası

Başkanı , 2019 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına yönelik bir bilgilendirme yaptı. ÖSYM tarafından 14-28 Temmuz tarihleri aralığında dört aşamalı olarak tamamlanan sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? Genel Yetenek-Genel Kültür, , , olmak üzere dört aşamalı olarak tamamlanan KPSS sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İşte ÖSYM Başkanı'nın son dakika açıklaması ve merak edilen detaylar.

Dört aşamalı olarak tamamlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmekte. Adaylar gözlerini ÖSYM'ye çevirmişken kurumun başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafınadan son dakika açıklaması yapıldı.

Bilindiği üzere, 14 Temmuz'da Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri 20-21 Temmuz'da Alan Bilgisi, 28 Temmuz'da ise ÖABT sınavları gerçekleştirildi. Sınavların bitmesinin ardından adaylar arama motorlarında "KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun yanıtını aramaya başladılar. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecek olup ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyorlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.