Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 09:42
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 16:32

tercih kılavuzu 2019: ? Üniversite 4 yıllık lisans programları ve kontenjanları

tercihleri için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversitelerin 4 yıllık programlarına tercih yapacak öğrenciler için ÖSYM tarafından kılavuz yayınlandı. Yayınlanan kılavuz ile birlikte tercihlere dair tüm detaylar belli oldı. Peki, ? İşte DGS tercih kılavuzu ve üniversitelerin 4 yıllık lisans programları ve kontenjanları...

DGS tercihleri nasıl yapılır?

DGS tercih kılavuzu geçtiğimiz gün yayınlandı. DGS tercihleri için araştırmalarını sürdüren öğrenciler araştırmalarına devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuz ile birlikte üniversitelerin lisans programları ve kontenjanları konusunda bilgiler de paylaşıldı. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitiyor? DGS tercihleri nasıl yapılır? İşte 2019 DGS tercih kılavuzu ve üniversitelerin 4 yıllık lisans programları ve kontenjanları...

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

DGS tercih işlemleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. 21 Ağustos'ta başlayan tercih işlemleri, 28 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnterne taracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır.

Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin interneta dresinden yayımlanan Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

LİSANS PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.