Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.08.2019 21:17
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 23:31

Ek tercihler ne zaman başlayacak? 2019 ek tercih tarihleri açıklandı mı?

ne zaman başlıyor? Ek tercihleri bekleyen on binlerce öğrenci büyük bir heyecanla bu soruya yanıt arıyor. e yönelik araştırmalar kayıt dönemine az bir zaman kala yoğunlaştı. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için ikinci bir şans niteliğinde olan ek tercih tarihleri merakla araştırılıyor. Peki, başlıyor? 2019 ek tercih tarihleri açıklandı mı? İşte konu hakkında bilgiler...

Üniversite ek tercihleri ne zaman başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları yakın bir süreçte ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar "Üniversite ek tercihleri ne zaman başlıyor?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? İşte konu hakkında bilgiler...

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2018 yılında ek tercihler 14-20 Eylül tarihleri aralığında yapılmıştı. Bu yıl YKS ek tercih tarihleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ek tercih tarihleri netleştiğinde haberimizin içinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.