Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.08.2019 15:03
  • Son Güncelleme: 09.08.2019 15:03

meb.gov.tr: sorgulama! 2019 Lise 2. nakil yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı

LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları açıklandı. 2019 yılının son tercihleri 8 Ağustos'ta tamamlanmıştı. Liseye yerleşebilmek için tercih bildiriminde bulunan öğrenciler, tercih sonuçlarını merak ediyorlar. Heyecanla beklenen sonuçlar meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Peki, nasıl öğrenilir? İşte 2019 lise 2. nakil yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı...

LGS 3. tercih sonuçları açıklandı

LGS 3. tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, 1. nakil ve 2. nakil tercihleri alındı. 1. nakil sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen ya da yerleştiği liseyi değiştirmek isteyenler 2. nakil tercih bildiriminde bulundu. Peki, LGS 3. tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte 2019 lise 2. nakil yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı...

LGS 3. TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

3'ücü tercih olarak bilinen LGS 2. nakil yerleştirme dönemi 8 Ağustos 2019 tarihinde sona erdi. Son kez alınan nakil yerleştirme tercihlerinin sonuçları 9 Ağustos'ta erişime açıldı.

LGS 2. NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.