Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.07.2019 16:06
  • Son Güncelleme: 19.07.2019 16:15

MEB'den müjde! Geri sayım başladı... ne zaman açıklanacak? PYBS İOKBS sonuç tarihi

için geri sayım başladı. MEB tarafından verilen müjdeli haberde 2 Haziran'da gerçekleştirilen bursluluk sınavının hangi tarihte açıklanacağı bildirildi. Peki, ? 2019 PYBS İOKBS sonuçlarına nereden bakılır? İşte MEB'in yayınladığı o tarih...

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Heyecanla beklenen bursluluk sınavı sonuçları için müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvim ile birlikte, öğrencilerin merak ettiği soruya yanıt verdi. Öte yandan bursların ne zaman verilmeye başlanacağı da gelen bilgiler arasında. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 PYBS İOKBS sonuçlarına nereden bakılır? Burslar ne zaman verilecek? İşte merak edilen soruların yanıtı...

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 2 Haziran'da gerçekleştirilen bursluluk sınavının sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.