Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 15.07.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 15.07.2019 09:08

2019 ne zaman başlayacak? üniversite sınav sonuçları açıklandı mı?

üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 ne zaman başlayacak? YKS sonuçları için geri sayım başladı. Haziran ayında gerçekleştirilen üniversite sınavına katılan öğrenciler sonuçları heyecanla bekliyorlar. Tercih yapmak için sonuçlarını araştıran öğrencilerde gözler 'den gelecek müjdeli habere çevrildi. Peki, YKS TYT AYT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ? YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

YKS sonuçları ne vakit açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran'da meydana gelen Yükseköğretim Kurumları sınavı'nın (YKS) arkasından neticeler için heyecanlı bekleyiş sürüyordu. ÖSYM yaptığı izahat ile birlikte sonuçların hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. Şimdi gözler sonuçlara çevrildi. Geçtiğimiz günlerde ön bilgilendirme amaçlı YKS kılavuzu erişime açıldı. Asıl kılavuz sonuçların açıklanmasının peşinden yayınlanacak. Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na tercih süresi içinde ÖSYM'nin "http://www.Osym.Gov.Tr" web adresinden erişebilecek. Peki, 2019 YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 TYT AYT üniversite tercihleri ne zaman başlayacak işte tüm detaylar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.