Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.06.2019 10:20
  • Son Güncelleme: 17.06.2019 10:20

? 2019 başlayacak?

LGS sonuçları için öğrenci ve velilerinin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. 1 Haziran'da uygulanan LGS'nin sonuçlarını merak eden öğrenciler, internet üzerinde araştırmalarını hızlandırdı. Öte yandan lise tercihlerinin hangi tarihte yapılacağı merak ediliyor. Peki, ? 2019 başlayacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanıyor?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 yılı Liseye Giriş Sınavı'nı (LGS) 1 Haziran'da gerçekleştirdi. Uzun süre sınava hazırlanan öğrenciler 1 Haziran'da sınavda ter döktü. Şimdi ise sıra sonuçlarda. Sonuçlarını öğrenerek lise tercihi yapacak olan öğrenciler, sonuç ve tercih takvimini araştırıyor. Milli Eğtim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre LGS sonuç tarihi belli oldu. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2019 Lise tercihleri ne zaman başlayacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS sınavının sonuçları 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanacak.

Öğrenciler merkezi sınav sonuçlarına 24 Haziran'dan itibaren www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

kalan karakter 1000

kumru arıc kumru arıc

neden belgemız gonderılmeyecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.06.2019 13:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.