Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.06.2019 13:23
  • Son Güncelleme: 11.06.2019 13:23

ne zaman belli olacak? 2019 ? duyurdu!

DGS sınavı için hazırlıklar devam ediyor. , 2019 DGS'nin tarihini duyurdu. Başvurularını gerçekleştiren öğrenciler sınava katılacakları yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesinin ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. Peki, ne zaman belli olacak? 2019 yapılacak?

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

DGS sınavına geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ön lisans öğrencilerinin lisans düzeyine geçiş yapabilmeleri için gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tarihi belli oldu. Sınava hazırlıklarını yapan öğrenciler, sınava girecekleri yerleri merak etmeye başladı. Peki, DGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? DGS sınav giriş belgeis ne zaman yayınlanacak? 2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2019 DGS ile ilgili merak edilenler...

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

2019 yılı DGS sınavının giriş yerleri henüz açıklanmadı. Bilindiği üzere, ÖSYM sınavlarının giriş belgeleri, sınav tarihinden 1-2 hafta önce erişime açılıyor. Buna göre, 30 Haziran'da yapılacak DGS'nin giriş belgelerinin 17-21 Haziran tarihleri arasında yayınlanması bekleniyor. Tarihler tahminidir, ÖSYM tarafından resmi bir açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

DGS sınav giriş yerleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.