Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.05.2019 14:58
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.05.2019 14:58
ABONE OL

final sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 , ne zaman yapılacak?

final sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 25-26 Mayıs'ta uygulanan AÖF bahar dönemi final sınavının soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından sonuçlar için araştırmalar başladı. Öte yandan, Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders sınavı takvimini açıkladı. Peki, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ? ?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde (AÖF) eğitim gören yüzbinlerce öğrenci sınav sonuçlarını beklemeye başladı. Geçtiğimiz gün sınav soru ve cevaplarının erişime açılması ile birlikte gözler sonuçlar için Anadolu Üniversitesi'nden gelecek açıklamaya çevrildi. AÖF sınav sonuçları heyecanla beklenirken Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders sınavı hakkında açıklama yaptı. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 AÖF 3 ders sınavı ne zaman? AÖF 3 ders sınavı nedir?

AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesi tarafından 25-26 Mayıs'ta gerçekleştirilen AÖF final sınavının sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Ancak, bir önceki sınavların sonuçlarına baktığımızda, sonuçların sınavın tamamlanmasının ardından 10 gün içerisinde erişime açıldığı biliniyor. Buna göre, 25-26 Mayıs'ta uygulanan AÖF final sınavı sonuçlarının 3-7 Haziran 2019 tarihleri arasında açıklanması tahminler arasında. Konu ile ilgili gelişmeleri takvim.com.tr'den öğrenebilirsiniz.

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00'da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da gerçekleştirilecek.

Türkiye'de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacak.

AÖF 3 DERS SINAVI GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenci sayfasında üç ders sınav merkezi ile ilgili "Üç Ders Sınav Merkezi Değişikliği" arayüzü 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde açılacaktır. Bu arayüzde üç ders sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrenciler, değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, öğrenci otomasyonu "Bilgi Değişikliği" linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.