Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.05.2019 17:08
  • Son Güncelleme: 22.05.2019 17:08

? 2019 üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

YKS sınavı için geri sayım başladı. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler büyük bir heyecanla YKS sınavını bekliyor. YKS adıyla gerçekleştirilecek üniversite sınavına giriş yerleri merak ediliyor. Peki, 2019 ? YKS sınav giriş belgesi yayınlandı mı? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

YKS sınav giriş yerleri, sınava katılacak yüz binlerce öğrencinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS sınavı için geri sayım başladı. ÖSYM'nin belirlediği takvime göre üniversite sınavı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Peki, YKS sınava girilecek yerler ne zaman açıklanacak? YKS sınav giriş yerleri ne zaman belli olur? 2019 YKS üniversite sınavı ne zaman?

2019 ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): 15 Haziran 2019

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT): 16 Haziran 2019

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): 16 Haziran 2019

YKS SINAVA GİRİLECEK YERLER NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS giriş belgeleri, sınavdan tahminen 10 ile 7 gün önce ÖSYM tarafından açıklanacaktır. Öğrenciler bu açıklamayla birlikte sınava nerede gireceklerini öğrenecekler. Öğrenciler ayrıca giriş yer bilgilerinin yer aldığı belgeyi sınava girerken yanlarında bulundurmak zorundalar. Bu tahminlere göre, YKS sınav giriş yerlerinin 3-7 Haziran 2019 tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.