Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 21.05.2019 10:54
  • Son Güncelleme: 21.05.2019 10:54

geç başvuru günü: 2019 parası nereye yatırılıyor? (odeme.osym.gov.tr)

geç başvuru işlemleri bugün gerçekleştiriliyor. Eğitimini lisans üzerine tamamlamak isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı DGS sınavı için geri sayım başlarken henüz başvuru yapmamış olan adayların bugün içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki, ? ? ?

2019 DGS için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan DGS sınavına başvurular 26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında alınmıştı. Bu tarihler arasında başvuru yapamayan adayların geç başvuru gününde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki, 2019 DGS geç başvuru nasıl yapılır? Geç başvuru ücreti ne kadar? DGS parası nereye yatırılacak? İşte konu ile ilgli merak edilenler...

2019 DGS geç başvuru işlemleri 21 Mayıs'ta alınıyor. Adaylar internet üzerinden başvurularını gerçekleştirdikten sonra başvuru ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.

DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre, geç başvuru ücreti 180,00 TL olarak belirlendi.

DGS PARASI NEREYE YATIRILIYOR?

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER"alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecek. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.