Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.04.2019 12:39
  • Son Güncelleme: 18.04.2019 12:39

sorgulama! 2019 ÖSYM ?

Müdür yardımcısı sınavı için geri sayım başladı. Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapanların katılım sağlayacağı MEB EKYS'ye hazırlanan adaylar sınava nerede gireceklerini merak ediyor. Peki, sorgulama nasıl yapılır? 2019 yapılacak?

Müdür yardımcısı sınavı ne zaman?

MEB EKYS adı ile gerçekleştirilecek müdür yardımcısı sınavı için hazırlık içinde olan adaylar sınava nerede gireceklerini araştırıyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan MEB-EKYS için geri sayım başlarken geçtiğimiz gün sınav yerleri açıklandı. ÖSYM'nin ilk defa sınav takvimine aldığı yapılacak? sorgulama nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

MÜDÜR YARDIMCISI SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Müdür yardımcısı sınav giriş yerleri geçtiğimiz gün yayınlandı. ÖSYM'nin resmi internet adresi üzerinden yayınlanan sınav giriş yerlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Adaylar T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra sınav giriş yerlerini görüntüleyebilecek.

MÜDÜR YARDIMCISI SINAV GİRİŞ YERLERİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

MEB EKYS SINAVI NE ZAMAN?

Müdür yardımcısı olabilmek için sınava hazırlanan öğretmenler sınavın tarihini merak ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre, 2019 MEB EKYS sınavı 21 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınav saat 10.15'te başlayacak ve adaylara cevaplamaları için 150 dakika verilecek.

SINAV KONULARI NELER?

Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulanacak. Yazılı sınav konuları ve ağırlıkları şunlardır:

a) Genel kültür ve genel yetenek: %35

b) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi: %10

c) Değerler eğitimi: %5

d) Eğitim ve öğretimde etik: %5

e) Eğitim bilimleri: %3

SINAVA KİMLER KATILABİLİR?

Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.