Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 31.08.2018 16:10
  • Son Güncelleme: 31.08.2018 16:10

cevap kağıtları erişime açıldı! giriş ile KPSS cevap kağıtları sorgulama

, 2018 lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren adayların cevap kağıtlarını "https://ais.osym.gov.tr" adresinden erişime açtı. ÖSYM giriş ile KPSS cevap kağıtları sorgulama...

KPSS cevap kağıtları erişime açıldı!

Son dakika haberi: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca () 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı () lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren adayların cevap kağıtları "https://ais.osym.gov.tr" adresinden erişime açıldı.ÖSYM giriş ile KPSS cevap kağıtları sorgulama sayfası.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-KPSS lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren kişilerin cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün süreyle erişime açık olacak.

CEVAP KAĞIDINIZI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM KPSS CEVAP KAĞITLARI SORGULAMA
Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra, sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.