Bugünkü
Takvim

Performans ödevi kaldırıldı

ABONE OL
Bakanlıktan velilere müjde!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) annebabaların korkulu rüyası haline gelen performans ödevini kaldırdı. Bunun yerine öğrencilerin ders etkinliklerine katılımları ile değerlendirilmelerine imkân sağlandı. Yeni yönetmelikteki dikkat çeken diğer düzenlemeler ise şöyle:

YAZIN ANAOKULU
Anaokullarında günde 50'şer dakikalık aralıksız 6 etkinlik saati, ikili eğitim yapılacak. Ayrıca 2 ayı geçmemek üzere yaz aylarında da eğitim olacak.
Normal ilköğretim okullarında en az 40, en çok 90 dakika öğle arası verilecek.
Genel olarak 1 Haziran'da başlayan okul kayıtları Haziran ayının 3'üncü haftasının ilk iş gününde başlayacak.
İlkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaması esas olacak. Ancak istenilen yeterliliğe ulaşamamış ilkokul öğrencilerine, velinin yazılı talebi üzerine ilkokul süresinde bir defaya mahsus sınıf tekrarı yaptırılabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.