Putin açıkladı: "Filistin devletinin kurulması bir gereklilik"

Son dakika haberi! Rusya Devlet Başkanı Putin, "İsrail - Filistin çatışması, ABD'nin Ortadoğu politikasının başarısızlığının canlı örneği. ABD, Ortadoğu'daki düzenlemeleri tekeline almaya çalıştı" dedi. Putin ayrıca Filistin devletinin kurulmasının bir 'gereklilik' olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi 10 Ekim 2023, 15:19 Güncelleme 10 Ekim 2023, 16:37
Putin açıkladı: Filistin devletinin kurulması bir gereklilik

İÇİNDEKİLER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail-Filistin çatışmasındaki keskin tırmanışın ABD'nin Ortadoğu'daki politika başarısızlığının canlı bir örneği olduğunu söyledi.

FİLİSTİN DEVLETİNİN KURULMASI GEREKLİLİK
Putin ayrıca Filistin devletinin kurulmasının bir 'gereklilik' olduğunu söyledi. Putin, Irak başbakanına, Washington'un bölgede çözüm arayışını tekeline almaya çalıştığını söyledi.

Kremlin daha önce her iki tarafla da temas halinde olduğunu ve aralarındaki anlaşmazlığın çözümünde rol oynamaya çalışacağını açıklamıştı.

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN