Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.01.2021 16:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.01.2021 18:52
ABONE OL

: fabrikasında hareketli dakikalar! uzmanları çağrıldı

haberine göre uzmanları, koronavirüs aşılarının üretildiği 'deki fabrikaya çağrıldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre üretim tesisi büyük oranda boşaltılarak, Wrexham Sanayi Bölgesi'nde patlayıcı imha ekiplerinin çalışmalarına başladığı ifade edildi.

AstraZeneca fabrikasında hareketli dakikalar! Patlayıcı Uzmanları çağrıldı

Birleşik Krallık'a bağlı Galler'de bulunan Wrexham sanayi sitesi içerisinde Oxford-'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının üretiminin yapıldığı Wockhardt aşı tesisinde sabah saatlerinde şüpheli paket ihbarı yapıldı

FABRİKA BOŞALTILDI
İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, fabrika çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, polis fabrika çalışanlarından üretime ara vermelerini ve fabrikayı boşaltmalarını istedi.

BOMBA İMHA EKİPLERİ
Tesiste, güvenliğin sağlanmasının ardından bölgeye bomba imha ekipleri ile bomba imha robotu geldi.

Wockhardt şirketi tarafından yapılan açıklamada, "Bu sabah Wrexham'da bulunan Wockhardt UK, şüpheli bir paket ile karşılaştı. Konuyla ilgili tüm yetkililere haber verdik ve olayla ilgili soruşturma başlatılmasını talep ettik. Gerekli ihbarı gerçekleştirdikten sonra, polisler ve bomba imha uzmanları bulunduğumuz bölgeye gelerek güvenliği sağlamak için gerekli önlemleri aldı. Polis ekiplerinin bizlere verdiği bilgi doğrultusunda fabrika da bulunan çalışma arkadaşlarımızı, ekiplerinin belirlediği bir noktaya tahliye ettik. Polis ekipleri, şüpheli paket çevresinde bütün önlemleri almış durumundalar" denildi.

Polis ekiplerinin çalışması bölgede devam ederken, sanayi bölgesine giriş ve çıkışlar kapatıldı. Kuzey Wales polisi tarafından yapılan açıklamada, bölge halkının olay yerinden uzak durmaları gerektiği ve ikinci emre kadar yolların kapatıldığı uyarısı yapıldı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN