Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Dünya
 • 21.01.2021 11:07
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 21.01.2021 11:36
ABONE OL

SON DAKİKA: göreve geldi internet sitesine gizli mesaj koydu

Son dakika haberi: , dün yemin ederek Başkanı olarak göreve başladı. Joe Biden'ın ABD Başkanı olmasının ardından ise 'ın internet sitesinde HTML kodlarının arasına gizli bir mesaj koyuldu. Genellikle internet sitelerine girip açık aramayı sevenler için koyulan bu tarz ilanda ise "Eğer bu mesajı okuyorsanız size ihtiyacımız var" denildi.

Joe Biden, Donald Trump'ın ardından ABD Başkanı seçildi. Biden, dün yemin ederek resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu. Joe Biden'ın göreve gelmesiyle Beyaz Saray'da da değişiklikler yaşanıyor. O değişikliklerden biri de Beyaz Saray'ın internet sitesinde HTML kodlarının arasına yerleştirilmiş gizli bir kod oldu.

BEYAZ SARAY SİTESİNDE GİZLİ MESAJ
Uluslararası haber ajansı Reuters'ta yer alan habere göre, yenilenen Beyaz Saray internet sitesinin HTML kodlarında gizlenmiş bir iş ilanı bulundu.

"SİZE İHTİYACIMIZ VAR"
Beyaz Saray'ın yeni internet içerisindeki kodlara gizlenmiş ve bunu bulabilecek kadar arayan kişiler için olan notta, "Eğer bu mesajı okuyorsanız size ihtiyacımız var" mesajı verildi.

   "TEKNOLOJİ SİTELERİNİN KULLANDIĞI BİR YÖNTEM
   Bu tarz ince ilanlar, özellikle internet sitelerin kodlarına girip bir açık aramayı seven tecrübeli kişilerin saptanması için teknoloji şirketleri tarafından başvurulan bir yöntem.

   SADECE AMERİKALILAR BAŞVURABİLİYOR
   Aynı habere göre, Beyaz Saray'ın resmi internet sayfasında bulunan söz konusu gizli iş ilanına sadece ABD vatandaşları başvurabiliyor.

     Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ