Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 28.11.2020 23:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.11.2020 23:53
ABONE OL

'dan Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle sıkıntı çeken 'ye oksijen tüpü yardımı

'ın, yeni tip (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle sıvı oksijen sıkıntısı yaşanan 'ye oksijen tüpü yardımında bulunacağı belirtildi.

AA
Katar'dan Gazze'ye oksijen tüpü yardımıKatar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi, yaptığı yazılı açıklamada, Gazze'deki Avrupa Hastanesinde Kovid-19 hastalarının yaşadığı sıvı oksijen açığını kapatmak için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

İmadi, salgın hastanesine çevrilen Avrupa Hastanesine ilerleyen günlerde oksijen tüpü tedarik edileceğini, 55 bin dolarlık bu yardımın hastanenin 2 haftalık ihtiyacını karşılayacağını dile getirdi.

İmadi, Gazze'deki Sağlık Bakanlığının hastanelerdeki oksijen sıkıntısı nedeniyle yaptığı yardım çağrısının ardından bu kararı aldıklarını kaydetti.827 YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ
Öte yandan, Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle 4 kişinin daha hayatını kaybettiği, 827 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, virüs kaynaklı can kaybının 90'a, vaka sayısının da 19 bin 160'a yükseldiği ifade edildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı da 25 Ekim'de yaptığı açıklamada, Kovid-19 hastalarına sunulması gereken oksijeni sağlamakta zorlandıklarını duyurmuştu.

İsrail'in 2006'dan bu yana kara, deniz ve havadan abluka altında tuttuğu yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze'de, aktif vaka sayısının daha da artması halinde bölgedeki hastanelerin yetersiz kalacağı ifade ediliyor.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum
TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN