Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.10.2020 20:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.10.2020 22:57
ABONE OL

, 'a destek verince Almanlar çıldırdı

Dünya yıldızı 'in Başkan 'a olan desteği 'yı çıldırtmış durumda. gazetesi, işgalci kuvvetlerinin topraklarında sivillere yönelik saldırılarına sessiz kalmayarak desteğini duyuran Mesut Özil’e saldırıyor.

Almanlar Türkiye'nin gururu Mesut Özil'e saldırdı

Kardeş Azerbaycan'ın topraklarını işgalci Ermenistan kuvvetlerinden geri almak için başlattığı operasyonlar hız kesmeden devam ederken, Türkiye, kardeş ülkeye verdiği desteğe devam ediyor.

Ermenistan'ın ateşkes anlaşmasını dahi ihlal ederek sivil yerleşkelere yaptığı saldırılar karşısında sessiz kalamayan isimlerin başında gelen dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla, adalet ve barış çağrısında bulundu.

Takvim Gazetesini telefonuna indir | Android

Takvim Gazetesini telefonuna indir | App

MESUT ÖZİL ERMENİSTAN'A, "GERİ ÇEKİL" ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Twitter hesabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Azerbaycan'ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir" sözüyle yaptığı paylaşımın ardından, "Dağlık Karabağ bölgesi, uluslararası olarak Azerbaycan'ın bir parçası olarak kabul ediliyor ama illegal şekilde işgal edilmiş durumda. Ermenistan'ı Birleşmiş Milletler'in kararına uymaya ve silahlı çatışmaya son vermeye çağırıyorum" ifadeleriyle Ermenistan'ı kınayan ve barış çağrısında bulunan Özil, Alman basınını rahatsız etti.

ALMANLAR BAŞKAN ERDOĞAN'IN YANINDA OLMASINDAN RAHATSIZ

Birçok konuda endişesini dile getirmekten çekinmeyen Özil, Türkiye karşıtı basın tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Alman Ntv gazetesi, "Mesut Özil Erdoğan'ın elçiliğini üstlendi" başlıkla yazısında, Mesut Özil'in Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la olan yakınlığından duyduğu rahatsızlığı gözler önüne serdi.

HAYDUT ERMENİSTAN'A DESTEK

Özil'in artık futbolcu değil, bir politikacı olduğunun iddia edildiği yazıda, Ermenistan'ın savaş suçları görmezden gelinirken, Azeybaycan'a yönelik suçlayıcı ifadeler de kullanıldı.

Mesut Özil'in yaptığı barış çağrısını kötüleyen gazete, işgalci kuvvetleri savunduğu yazıda, yaptığı itibarsızlaştırma çabasını da kanıtlamış oldu.