Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Dünya
 • 06.10.2020 22:51
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 06.10.2020 22:59
ABONE OL

Beyaz Saray'ın ardından Pentagon'da Kovid-19 alarmı

ABD'de Başkan Donald Trump koronavirüse yakalanmış ve 3 gün hastanede yatmıştı. Bir koronavirüs paniği de Pentagon'da yaşandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve birkaç kuvvet komutanı, orduda artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının ardından kendilerini karantinaya aldı.

Pentagon'da Kovid-19 alarmı

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile birkaç kuvvet komutanının ordunun üst kademesinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları dolayısıyla kendilerini karantinaya aldığı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump ve bazı üst düzey Beyaz Saray yetkilisinin Kovid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından ABD ordusunun üst düzeylerinde de görülmeye başlaması Pentagon'da alarma yol açtı.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan bir askeri yetkili, Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Oramiral Charles Ray'in Kovid-19 salgınına yakalandığı bilgisi üzerine Orgeneral Milley ve birçok kuvvet komutanının kendilerini karantinaya aldığını açıkladı. Generallerin, Amiral Ray ile temas edip etmediği bilinmiyor.

   Milley'in hafta sonu yaptırdığı Kovid-19 testinin negatif çıktığı bildirilmişti.

   BEYAZ SARAY'DAKİ ASKERLERDE DE KOVİD-19 ÇIKTI
   Öte yandan, Trump'ın Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yaveri Jayna McCarron ve Trump'ın asker valelerinden birine de Kovid-19 tanısı konulduğu belirtildi. Söz konusu askerin Trump'la seyahate de katıldığı kaydedildi.