Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.09.2020 16:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.09.2020 16:04
ABONE OL

'nın göbeğinde Kovid-19 test merkezi önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluştu!

Ülke genelinde yaşanan koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle test merkezlerinde uzun kuyruklar oluştu. 'in merkezindeki kuyrukta binlerce kişi test için sıra beklerken, vatandaşların kuyruktaki içler acısı hali kameralara yansıdı.

Bu içler acısı görüntüler Fransa'dan! Yüzlerce metrelik kuyruk...

'de yaşanan gerilimin en önemli aktörlerinden biri olan Cumhurbaşkanı Emmanuel , her gün ile uğraşmaktan ülkesine ilgi göstermeyi unuttu. Ülke genelinde yaşanan koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle test merkezlerinde uzun kuyruklar oluştu. 'in merkezindeki kuyrukta binlerce kişi test için sıra beklerken, vatandaşların kuyruktaki içler acısı hali kameralara yansıdı. Binlerce kişi güneşin alnında saatlerce koronavirüs testi için sırasının gelmesini bekledi.

Fransa'daki normalleşme sürecinde günlük koronavirüs vakalarında korkutan artış meydana geliyor. Özellikle Yaz mevsiminin gelişiyle kontrolsüz bir biçimde normalleşen Fransa'da günlük vaka sayısı 8 bine yaklaştı. 15 Eylül tarihinde açıklanan vaka sayılarına göre ülke genelinde 7 bin 852 kişinin test sonuçları pozitif olarak açıklanırken salgında. Hastanelerde ve yaşlı bakımevlerinde 49 kişinin yaşamını yitirmesiyle Kovid-19 nedeniyle can kaybı 30 bin 999'a ulaştı.

Kovid-19 nedeniyle 759'u yoğun bakımda olmak üzere 5 bin 679 kişinin tedavisinin sürdüğü ülkede iyileşenlerin sayısı 384 artışla 89 bin 891 oldu.

Ülkede yoğun bakımdakilerin sayısındaki artış ve salgının seyri kötüleşmeye devam ediyor.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum