Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.07.2020 13:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.07.2020 13:32
ABONE OL

, 'ın projesi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı!

günümüzde en çok konuşulan ve araştırılan konuların başında geliyor. Tüketicilerin kullandığı birçok üründe artık yapay zeka desteği de var. Mesela son yıllarda çıkan telefon modellerinde yapay zeka desteği bulunuyor. Bununla birlikte teknoloji devleri ve girişimciler yapay zeka alanında yatırımlar yapıp, projeler üretiyorlar. ve 'in sahibi da bu isimlerden biri. Musk, kendisini en çok endişelendiren yapay zeka projesini de açıkladı.

Elon Musk'dan Google'ın projesi hakkında çarpıcı açıklamalar!

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzayı devletlerin tekelinden kurtaran ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, yapay zekâ konusunda bir kez daha uyarıda bulundu.

Elon Musk yapay zeka hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı!

Yapay zekanın insanoğlunu geride bırakarak gezegenimize hakim olacağı iddiasını daha önce farklı platformlarda defalarca dile getiren Elon Musk, kendisini en çok endişelendiren yapay zeka projesini açıkladı.

Business Insider'da yer alan habere göre, Musk'ı en çok tedirgin eden yapay zeka projesi internet devi Google'ın yürüttüğü DeepMind projesi.

New York Times'a konuşan Musk söz konusu proje ile ilgili "İnşa ettikleri yapay zeka doğası gereği her kulvarda insanı geride bırakabilecek bir yapıya sahip" dedi.

DeepMind projesine ilk yatırım yapan kişilerden birisi olan Musk, daha sonra projeye verdiği desteği çekmişti. Proje 2014 yılında 500 milyon dolar karşılığında Google tarafından satın alınmıştı.