Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 23.12.2019 17:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.12.2019 17:47
ABONE OL

askerleri Kıbrıs'ta! Dikkat çeken mesajı

merkezli haber kanalı İ24 'te yer alan görüntülerde İsrailli askerlerin, 'ta Rumlara verdiği görüldü. Videonun sonunda geçen " ile yaşanan gerilim 1974'ten beri hiç bu kadar yükskek olmamıştı" sözleri dikkat çekti. Rum askerlerin yaptığı askeri egzersizler arasında, gelen bir saldırıya karşı savunma kapasitelerini ölçmeleri gözlerden kaçmadı.

li askerlerin, 'ta Rumlar'a verdiği görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Geçtiğimiz günlerde de Rum kesimine konuşlandırılan 4 adet İsrail İHA'sı dikkat çekmişti.

"SAVAŞ SADECE HAVADA KAZANILMAZ"
İsrail kanalı i24 'te yayınlanan videoda "Savaş sadece havada kazanılmaz. Askerler aynı zamanda karada da etkili olmalı" ifadesine yer verildi.

KORİDORU KORUMA EGZERSİZİ YAPTILAR
Görüntülerde askerlerin birlikte çeşitli özel askeri egzersizler yaptığı görüldü. Bir gruba önüne çıkan göl engelini aşma eğitimi verilirken, diğer grup ise zorlu bir yamaca tırmandırıldı."İSRAİLLİLERLE AYNI SİLAHI TAŞIYORUZ"
Görüntülerde bir Rum askerin "Biz İsraillilerle aynı silahı taşıyoruz ve taktikleri onlardan öğreniyoruz" demesi dikkat çekti.

ANİ BİR ATAK KARŞISINDA TEPKİLERİ ÖLÇÜLDÜ
Yapılan tatbikatta askerlerin ani bir atak karşısında verebileceği tepki ölçüldü.TÜRKİYE İLE GERİLİM MESAJI
Videonun sonunda sarf edilen "Türkiye ile gerilim 1974'teki savaştan beri hiç bu kadar yüksek olmadı" cümlesi İsrail askerlerinin bölgedeki varlık sebebini gözler önüne serdi.TÜRKİYE'NİN ADIMLARI KORKU YARATTI
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, geçtiğimiz günlerde 'nin 'deki çalışmalarını takip etmek amacıyla İsrail'den 4 adet insansız hava aracı (İHA) satın almıştı. Rum basını, alınan İHA'larla, Türkiye'nin bölgedeki hareketlerinin izleneceğini yazmıştı.