Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 09.11.2019 08:14
  • Son Güncelleme: 09.11.2019 08:20

: siz bir ’yu düşünemiyorum

tarafından 'lıların vatandaşı oldukları ülkelere iade edilmesine ilişkin toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan , "Türkiyesiz bir ’yu düşünemiyorum. Türkiye'nin ittifakı NATO’nun işleyişi için çok önemli. Bir NATO üyesini korumak için Türkiye’ye çok ihtiyacımız var." dedi.

Hollanda Başbakanı: Türkiyesiz düşünemiyorum

, tarafından 'lıların vatandaşı oldukları ülkelere iade edilmesine ilişkin, toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Rutte, Türkiye'nin bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli sığınmacı akını hem de terör örgütü DEAŞ konusunda çok fazla sıkıntı çektiğini söyledi.

"TÜRKİYE ÇOK FAZLA SIKINTI ÇEKİYOR"
DEAŞ'lıların herkesin ortak bir sorunu olduğunu belirten Rutte, "Türkiye bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli mülteci akını hem de DEAŞ konusunda onları doğrudan ilgilendirdiği için çok fazla sıkıntı çekiyor. Bu tür sorunların çözülmesi için Türkiye ile daha önceleri çok kez masaya oturduk." dedi.

"TÜRKİYE'YE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR"
Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ile endişelerinin 'ya üyeliği ile alakalı olmadığını kaydeden Rutte, "Türkiyesiz bir NATO'yu düşünemiyorum. Türkiye'nin ittifakı NATO'nun işleyişi için çok önemli. Bir NATO üyesini korumak için Türkiye'ye çok ihtiyacımız var. Onlar bizim doğu tarafımız. NATO, Türkiye'nin de sayesinde dünya tarihinin en güçlü ve başarılı askeri birliğidir." değerlendirmesinde bulundu.

"ABD'NİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR"
Rutte, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dün söylediği ''NATO'da beyin ölümü gerçekleşti'' sözleriyle ilgili ise "Macron'un bazı endişelerine katılıyorum. Aynı zamanda NATO'nun dağılmasını önlemek gerekir ve Avrupa Birliği'nin (AB) tek başına kendini koruyamayacağı gerçeğini bilmemiz lazım. Bunun için ABD'nin desteğine ihtiyacımız var." diye konuştu.

kalan karakter 1000

polatb polatb

hapisanelerdeki pkk lıları vatandaşlıktan çıkartıp avrupaya gönderelim..biz yargılamak istemiyoruz diyelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.11.2019 12:04
Hknx Hknx

Pekaka ve pyd ye tek laf yok .q yüzsüzleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.11.2019 14:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.