Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 25.06.2019 11:37
  • Son Güncelleme: 25.06.2019 15:12

Son dakika haberi: Rus bakandan açıklaması: Kısa bir süre içerisinde başlayacak

Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, ve Rusya arasındaki askeri-teknik alanda iş birliğinin olumlu yönde ilerlediğini belirterek, “Türkiye ’lerin alımı konusunda sağlam ve tavizsiz bir duruş sergiliyor. S-400’lerin ilk teslimatları kısa bir süre içerisinde başlayacak.” dedi.

Manturov, Rus haber ajansı İnterfaks'a yaptığı açıklamada, çok sayıda yabancı ülkenin 'lere ilgi duyduğunu söyledi.

'in satın aldığı S-400'lerin teslimatına bir süre önce başlandığını anımsatan Manturov, "Çin'le yapılan sözleşme Nisan 2015'te imzalanmıştı ama detayları paylaşılmamıştı. Teslimat sözleşmede belirtilen takvime sadık kalınarak tamamlanacak." diye konuştu.

TÜRKİYE SAĞLAM VE TAVİZSİZ BİR DURUŞ SERGİLİYOR
'nin S-400 alım sürecine ilişkin ABD tarafından yapılan baskıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Manturov, "Türkiye S-400'lerin alımı konusunda sağlam ve tavizsiz bir duruş sergiliyor." dedi.

KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK
S-400'lerin teslimatı konusunda gerekli tüm kararların alındığına işaret eden Manturov, "S-400'lerin Türkiye'ye ilk teslimatları kısa bir süre içerisinde başlayacak. Türkiye ve Rusya arasındaki askeri-teknik alanda iş birliği ve uygulanması olumlu yönde ilerliyor ve gerçekleşmeleri için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN: S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ AY ALMAYA BAŞLIYORUZ

Dışişleri Bakanı , dün yaptığı açıklamada, "Amerika'dan hangi açıklama gelirse gelsin, biz S-400'ü aldık." demişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.